Mis on õhuionisaator?

MIS ON ÕHUIONISAATOR?

Õhuionisaator on peaaegu hääletu seade, ilma mootorita ja tal puudub filter. Vastavalt õhusaastatuse tasemele teeb seade töö käigus suuremat või väiksemat susinat. Ionisaator tekitab negatiivseid õhuioone ning samas lagundab positiivsed õhuioonid. Protsessi käigus eemaldatakse õhust sigaretisuits, väävelhappegaasid, lämmastiku ühendid, vingugaas ja tolmuosakesed. Negatiivne õhuioon annab laengu tolmuosakestele, mis imetakse positiivselt laetud tolmukorje plaadile. Tolmuosakesed põletatakse 12 000 V pinge juures. Negatiivsed õhuioonid lagunevad keemiliselt ning eemaldavad ebameeldiva lõhna.

Õhuionisaatori toime:

  1. Eemaldab sigaretisuitsu, lõhnad, bakterid ja hallituse.
  2. Tõhustab ja kiirendab aju tegevust ning parandab õppimisvõimet.
  3. Leevendab kurnatust, stressi ja väsimust.
  4. Eemaldab allergiat, astmat ja bronhiiti põhjustavaid aineosakesi.
  5. Eemaldab õhusaastust, tolmu.
  6. Leevendab hingamisteede haigusi.
  7. Vähendab alkoholi järelmõjusid.

Kus kasutada õhuionisaatorit?

Eelkõige soovitame ionisaatorit inimestele, kes on huvitatud enda ja pereliikmete heast tervisest. Õhuionisaator sobib kasutamiseks töölaual, magamistoas, laevakajutis kui ka autos.

Õhuionisaatori tööpõhimõtted

I põhifunktsioon.Õhuionisaator tekitab õhuioone läbi negatiivse krooni väljastamise. Kui terav nõel panna negatiivse klemmi alla, siis piisava energiaga negatiivselt laetud elektronid, olles põhjustanud ioniseerimise, eemalduvad nõelast suurel kiirusel. Nad põrkavad kokku õhu osakestega ja tekitavad negatiivselt laetud õhuioone.

Tähtis on kontrollida õhuioonide kontsentratsiooni. Õhupuhasti väljastab 186 miljardit negatiivset õhuiooni sekundis ja hoiab ioonide konsentratsiooni 1000 tk 1 cc õhu kohta, mis hoiab sisekliima meeldivana. Võrdluseks – soolalamp väljastab 450 kuni 900 negatiivset iooni sekundis.

II põhifunktsioon.Negatiivsed õhuioonid eemaldavad toaõhust kahjulike aineid, mida tekitavad eletromagneetilised lained. Elektromagneetilised lained tekivad tänapeva kodu- ja kontoritehnika kasutamisel, mis tekitab õhus positiivseid õhuioone. Kui positiivsete ioonide tihedus õhus tõuseb mõjub see inimese tervisel halvasti. See toob esile hormoonide, nagu seratoniini ja vaba histamiini eritamise inimkehas, mis on sageli astma, bronhiidi, närvilisuse, pinge ja depressiooni põhjustajaks.

Ionisaator neutraliseerib ja eemaldab positiivsed ioonid, kasutades alltoodud meetodil tekitatud negatiivseid õhuioone ja aitab alandada stress-hormooni eritust.

Ionisaator puhastab õhku

Erinevad saastatud ained õhus nagu näiteks sigaretisuits, vääveldioksiid (SO2) ja vingugaas (CO) loovad positiivseid õhuioone. Õhupuhasti poolt tekitatud õhuioonid neutraliseerivad, maandavad ja eemaldavad need positiivsed ioonid ning hoiavad õhu puhta ja värskena. Kahjulik aine nagu osoon laguneb negatiivselt laetud hapnikuks (O2-) läbi järgmise reaktsiooni ja mängib olulist rolli hapniku puudulikkuse probleemide lahendamisel.
O3 — O+O2; O3+O — 2O2; O2+E- – O2-

Tolmu ja bakterite eemaldamine. Positiivsed ioonid võimaldavad bakteritel, tolmul, hallitusel ja saastatud osakestel vabalt õhus lennelda. Negatiivse laenguga õhuioonid neutraliseerivad ja eemaldavad neid elektrooniliselt või laevad need negatiivselt nii, et positiivselt laetud võimas tolmukorjaja plaat kogub need õhupuhastisse.

Niiskuse kontroll. Ionisaator kontrollib ka niiskust. Näiteks väheneb osoon negatiivselt laetud hapnikuks läbi järgmise reaktsiooni.
O3 + 2H + 2E -> O2 + H2O
See võrrand näitab et genereerub vesi(H2O), mis aitab niiskust kontrollida.

Lõhnastamine. Negatiivsed õhuioonid oksüdeerivad ja neutraliseerivad keemiliselt ebameeldiva lõhna ja hoiavad sisekeskonna meeldivana.

Milliste sümptomite puhul on ionisaatorist abi?

Painav peavalu, kipitavad silmad, valutav kurk ning lihaspinged moodustavad statistika järgi tänapäeva inimeste vaevuste esirea. Kui suurt rolli mängib nende tekkes siseruumide õhu kvaliteet?

Negatiivseid õhuioone tuntakse ka õhuvitamiinide nime all ning tänu nendele tunneme erilist värskust metsas või kuumaveeallika juures, kus õhuvitamiine on rohkesti. Miinusioonid, olles grupeerunud ümber hapnikumolekuli, soodustavad rakulist ainevahetust, suurendavad elujõudu ja söögiisu, puhastavad verd ja rahustavad närve. Looduses tekib negatiivseid õhuioone kõige rohkem kiirevooluliste jõgede ja koskede ümbruses, kus liikuv või langev vesi laeb õhuosakesed miinuslaenguga. Samuti on õhuioonide tase kõrge kõrgmägedes.

Plussioonid seevastu on tavaliselt seotud süsinikdioksiidiga, mõjudes inimesele nagu hapnikupuudus, mille tulemusena inimene tunneb end rusutult ja kärsituna. Plussioonide suur ülekaal õhus võib tekitada inimeses väsimust, stressi, pea- ning liigesevalu. Plussioonid tekivad ka tänapäeva kodu- ja kontoritehnika kasutamisel, neid tekitavad nii televiisor, mikrolaineahi kui ka töölaual seisev arvuti. Seega on töövõimekuse ja tervise tagamiseks tähtis hoida just siseruumide ioonide tase kontrolli all. Kui loomulikult teel tekib looduslikus õhus 1 cm³ kohta 2000-4000 negatiivset õhuiooni, siis linnadest on see tase langenud tihtipeale 500-le või isegi alla selle.

Siseruumis, mis asub näiteks saastunud linnaõhu keskel ning mida tuulutatakse harva, võib see arv olla koguni 200 ja vähem.

Õhuionisaator toob looduse tuppa

Üheks võimaluseks tagada siseruumides küllaldane negatiivsete õhuioonide tase, on kasutada õhuionisaatoreid, mis suudavad ka suletud ruumis viia negatiivsete õhuioonide taseme puhta loodusega sarnasele tasemele.

Kas arvuti monitor võib olla tervisele kahjulik?

Monitori sisselülitamisel toimub ruumis õhu aktiivne ioniseerimine (hapniku molekulid omandavad positiivsed elektrilised laengud). Positiivsed aeroioonid, sattudes hingamisel kopsudesse, annavad oma laengu edasi vere punalibledele, need viivad selle omakorda kogu organismi rakkudesse ja kudedesse, põhjustades immuunsuse languse, arteriaalse rõhu tõusu ning sagenevaid südame kokkutõmbeid. Tagajärjeks on unehäired, väsimus ning käiku astub terve rida kontrollile allumatuid biokeemilisi protsesse.

Mida sellisel puhul teha?

Tuleb täielikult neutraliseerida töötava arvuti kiirgus, ühtlasi puhastada õhk mikroorganismidest ning allergeenidest – näiteks ionisaatori abil. Ionisaator aitab kaasa kõrge kontsentratsiooniga kergete negatiivsete hapniku aeroioonide tekkele – eks ole ju pärast äikest kerge hingata. Pealegi puhastab ionisaator õhu tubakasuitsust ning muudest ebameeldivatest lõhnadest ja bakteritest.