You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
 • Teie ostukorv on tühi!

Kasulikku

KLIIMASEADMETE TÜÜBID


Kliimaseadmeid on mitut tüüpi. Kõige levinumad on akna-, läbi seina- ja keskkliimaseadmed. Samuti on olemas split-süsteemid, mis koosnevad siseseadmest (ventilaator) ja välisseadmest (kompressor). 
    ENERGIATÕHUSUS


    Kliimaseadme valimisel pöörake tähelepanu SEER- (Seasonal Energy Efficiency Ratio) ja EER- (Energy Efficiency Ratio) näitajatele. Mida suurem on number, seda energiatõhusam on kliimaseade. Energiatõhusad seadmed võivad pikas perspektiivis säästa olulisel määral elektrienergiat.
       HOOLDUS JA PUHASTUS


       Regulaarne kliimaseadme hooldus ja filtri puhastamine aitavad tagada seadme pikaealisuse. Puhastamata filtrid võivad vähendada õhuvoolu, negatiivselt mõjutada õhukvaliteeti ja suurendada energiatarbimist.


          TEMPERATUUR JA TERMOSTAAT


          Oluline on seada kliimaseadme temperatuur vastavalt vajadustele. Soovitatav temperatuur on tavaliselt 20-24 kraadi Celsiuse järgi. Samuti võib termostaat aidata reguleerida temperatuuri ja hoida kliimaseadet efektiivsel tasemel.


             ÕHURINGLUS


             Veenduge, et kliimaseade ei oleks takistatud ja õhuringlus oleks vaba. Ärge blokeerige siseseadet mööbliga või katke välisseade, kuna see võib mõjutada seadme jõudlust.


                KÜTMINE JA JAHUTUS


                Paljud kliimaseadmed on varustatud ka soojuspumba funktsiooniga, mis võimaldab kasutada neid nii jahutamiseks kui ka ruumi kütteks. See võib olla energiasäästlikum viis kodus või kontoris temperatuuri reguleerimiseks.                  ÜHILDUVUS NUTIKODU LAHENDUSTEGA


                  Nutikodu võimaldab juhtida kliimaseadet nutitelefoni või häälega, et reguleerida temperatuuri kaugjuhtimisega. Veenduge, et teie kliimaseade oleks ühilduv nutikodu lahendustega, et saaksite seda mugavalt ja tõhusalt hallata.