Mis on õhkkardin?

ÕHKKARDIN

Õhkkardin on seade, mille abil tekitatakse n-ö nähtamatu tõke kahe erineva temperatuuriga keskkonna vahele. Ukse, värava või luugi kohale paigaldatud õhkkardinad kaitsevad ruumi talvel külma ning suvel liigse kuumuse ja tolmu eest. Õigesti valitud ja paigaldatud õhkkardin aitab luua mugava sisekliima. Peale selle võimaldab seade nii suvel kui ka talvel säästa energiat ning teda saab rakendada lisaküttena.

Kus õhkkardinat kasutatakse

Õhkkardin sobib kõikjale, kus on tegemist erineval temperatuuril ruumide ja keskkondadega. Kõik on näinud õhkkardinaid kaubanduskeskuse välisukse kohal. Lisaks kasutatakse õhkkardinaid näiteks kioskiluugi, lao välisukse ja külmkambriukse kohal. Õhkkardinaid on kasulik rakendada paikades, kus erineva temperatuuriga keskkondi eraldavat ust või luuki avatakse tunnis rohkem kui 20 korda või hoitakse avatuna kauem kui 10 sekundit.

Milline mudel valida

Kõige olulisem on õhkkardina valikul arvestada ava kõrguse ja laiusega. Seadmel tuleb puhuda põrandani: seal peab õhukiirus olema vähemalt 2 m/s. Samuti tuleb õhkkardinaga katta kogu ava laius. Kui me neid nõudeid ei järgi, siis küttekulud hoopis tõusevad.

Õhkkardinaid saab panna laia ava korral mitu tükki üksteise kõrvale. Samuti on neid võimalik paigaldada ripplakke ning nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt. Erilahendusena saab õhkkardinaid üles seada ka pöörduste kohale.

Õhkkardinaid on nii elekter- kui ka vesiküttega.

Kuidas kontrollida õhkkardina sobivust

Imelihtne võimalus proovida, kuidas paigaldatud õhkkardin avasse sobib, on järgmine. Võtke A4 formaadis paber ja asetage see põrandale täpselt õhkkardina alla. Kui seadme õhuvool suudab paberilehe hetkega ära puhuda, siis on valik õige. Kontrollige õhkkardinaid kogu ava laiuses.

Tasub teada!

Õhkkardin ei vähenda ega tõkesta tõmbetuult. Vastupidi: tuleb hoopis jälgida, et ruumis, kuhu paigaldatakse õhkkardinad, oleks välistatud nii vaakum kui ka ülerõhk. Hoones, kus on alarõhku tekitav väljatõmbeventilatsioon, peab jälgima, et õhu vaba sissevool ei toimuks nende uste kaudu, millele on paigaldatud õhkkardinad.